Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Policjanci apelują – ograniczmy wizyty w komisariatach

poniedziałek, 19 października 2020 11:51 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, świętokrzyscy mundurowi zalecają ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach policji. Do naszej dyspozycji pozostają numery telefonów do poszczególnych komisariatów, a także aplikacja mobilna „Moja Komenda”.

Jak wyjaśniają funkcjonariusze, nie każda sprawa wymaga wizyty w komisariacie.

- Jeśli nie mamy bardzo pilnej rzeczy do załatwienia, lub chcemy się poradzić, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. W aplikacji „Moja komenda” znajdziemy dane teleadresowe poszczególnych jednostek policji i dzielnicowych. Jeśli sytuacja tego wymaga, należy dzwonić na numer alarmowy 112 – informuje Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskich policjantów.

Policja uruchomiła także portal „Policja e-usługi”, który dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami w całym kraju. Dodatkowo dla osób głuchych i słabo słyszących (które znają polski język migowy PJM lub system językowo-migowy SJM) istnieje możliwość połączenia z funkcją wideo z jednostką policji wraz z tłumaczem migowym. Usługa dostępna jest w dni robocze w godz. 8:00 – 20:00.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO