Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Polacy na Wileńszczyźnie otrzymają dary

czwartek, 23 marca 2023 13:11 / Autor: Aleksandra Rękas

Makarony, mąka, oleje, słodycze i szereg innych produktów już wkrótce trafi do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Dary udało się zebrać w ramach zbiórki "Paczka dla Rodaka" zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

To już druga akcja skierowana do rodaków z Wileńszczyzny. W tegoroczną odsłonę zaangażowały się między innymi koła gospodyń wiejskich, kluby seniora, urzędy gmin czy strażacy.

 - Cały powiat włączył się w naszą zbiórkę, co nas ogromnie cieszy. Z niecierpliwością czekamy na wyjazd na Wileńszczyznę, gdzie spotkamy się z oczekującymi nas rodakami. Mamy dla nich około dwóch ton żywności. Dzięki tej pomocy, wielu rodaków będzie miało piękne święta. Pamiętajmy, że Polacy byli na Wileńszczyźnie zawsze, to Polska ich opuściła decyzją wielkich mocarstw – podkreślił Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Jedną z gmin, która włączyła się w akcję jest Mniów. Dla Polaków z Wileńszczyzny mieszkańcy przekazali mnóstwo artykułów z długą datą ważności.

- Warto pomagać i dbać o to, by Polska była skonsolidowana. Musimy pamiętać o rodakach za granicą, by nasz kraj był silny i zjednoczony. Dziękuję staroście za zorganizowane tej akcji po raz kolejny, cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział – powiedział Michał Milcarz, zastępca wójta Mniowa.

Wszystkie dary trafią na Wileńszczyznę w niedzielę, 26 marca. Będą to dwa, wypełnione po brzegi busy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO