Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Podtopione domy i konary na drogach. Skutki nawałnic w regionie

poniedziałek, 22 czerwca 2020 06:56 / Autor: Michał Łosiak
zdjęcie ilustracyjne
Michał Łosiak

Podtopienia, uszkodzone dachy, połamane konary drzew – to efekt gwałtownych burz, jakie przeszły przez nasz region podczas weekendu. Strażacy interweniowali ponad 50 razy.

Zdecydowana większość interwencji, do których wyjeżdżali mundurowi to podtopienia. W aż 42 przypadkach strażacy musieli przepompowywać wodę z domów i budynków. Podtopiona została m.in. polowa izba przyjęć w Końskich. Pompowano także wodę z zalanych piwnic powiecie sandomierskim i ostrowieckim. Podobne zdarzenia miały miejsce w Pacanowie i Stopnicy.

Dziesięć razy powodem interwencji były złamane konary drzew, zaś w czterech przypadkach straż pożarna wyjeżdżała do uszkodzonych dachów. – Były to dwa budynki mieszkalne i dwa gospodarcze oraz uszkodzona blacha na budynku kościoła. Nie odnotowaliśmy zdarzeń, w których dachy zostałyby zerwane – mówi Radiu eM Kielce starszy kapitan Michał Pająk z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Strażacy najwięcej razy interweniowali w powiecie buskim i pińczowskim.

Na poniedziałek ostrzeżenie przed burzami i znacznymi opadami, burzami i silnym wiatrem wydało IMGW. Obowiązuje ono od godziny 6 do 10.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO