Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pocztowcy protestują przeciwko zwolnieniom

wtorek, 02 kwietnia 2024 17:54 / Autor: Michał Kita
Pocztowcy protestują przeciwko zwolnieniom
Pocztowcy protestują przeciwko zwolnieniom
Michał Kita
Michał Kita

Pracownicy i przedstawiciele związków zawodowych Poczty Polskiej protestują przeciwko planowanej redukcji etatów. We wtorek (2 kwietnia) na Placu Niepodległości przy głównej siedzibie Poczty Polskiej w Kielcach, przeciwko zwolnieniom pikietowało kilkadziesiąt osób.

– Chcemy zapobiec redukcji etatów w spółce, a przynajmniej nie w takim wymiarze, jaka jest planowana obecnie. W całej Polsce do zwolnionych ma zostać nawet 10 tysięcy osób. Obecnie w Poczcie Polskiej zatrudnionych jest około 63 tysiące osób. Redukcja dziesięciu tysięcy pracowników spowoduje, że braknie pracowników do dostarczania przesyłek, czy nawet obsługi klientów przy okienkach. Ponadto poprzez takie działanie urzędy pocztowe będą przekształcane w filie przez co, nasza sieć będzie się kurczyć – wyjaśnia Dorota Lipka, przewodnicząca NSZZ Solidarność, pracowników Poczty Polskiej w Kielcach.

W regionie prace mogłoby stracić ponad 200 osób. Protestujący przekonują, że tak duża redukcja etatów przyczyni się do utraty konkurencyjności przedsiębiorstwa.

– Walczymy o swoje miejsca pracy. Jednym ze sposobów na reedukację etatów ma być m.in. system naturalnych odejść, polegający na nieprzedłużaniu umów zawartych na czas określony. Spowoduje to jednak, że pracownicy, którzy są zatrudnieni na czas nieokreślony, będą musieli wykonywać poza swoimi obowiązkami dodatkowo prace innych osób, a w konsekwencji obsługiwać nawet trzy rejony co jest fizycznie niemożliwe – dodaje Dorota Lipka.

Pocztowcy zapowiadają również, organizacje ogólnopolskiej pikiety w Warszawie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO