Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pocztowcy będą protestować w Warszawie

czwartek, 18 kwietnia 2024 16:57 / Autor: Michał Kita
Pocztowcy będą protestować w Warszawie
Pocztowcy będą protestować w Warszawie
Michał Kita
Michał Kita

We wtorek 23 kwietnia odbędzie się ogólnopolska pikieta pocztowców w Warszawie. Pracownicy Poczty Polskiej protestują przeciwko planowanej drastycznej redukcji etatów. Jak mówi Dorota Lipka, przewodnicząca NSZZ Solidarność, pracowników Poczty Polskiej w Kielcach, ze stolicy regionu do Warszawy pojedzie około stu osób.

– Pikieta odbędzie się o godzinie 13.00, przed siedzibą Ministerstwa Aktywów Państwowych. Liczymy, że do Warszawy przyjedzie kilka tysięcy pracowników Poczty. Zgromadzeniu przewodniczył będzie Bogumił Nowicki, przewodniczący Solidarności w Pocie Polskiej.  Przyszły wtorek to normalny dzień roboczy, nie chcemy paraliżować pracy urzędu, dlatego w pikiecie wezmą udział delegacje poszczególnych placówek – dodaje.

Dorota Lipka przypomina, że postulaty pracowników Poczty Polskiej pozostają niezmienne. To sprzeciw wobec planowanej redukcji etatów.

– Mowa o nawet 10 tysiącach pracowników w całym kraju. A z tego, co usłyszeli przedstawiciele związków zawodowych ta liczba, może się jeszcze zwiększyć, ponieważ nowy plan zatrudnienia, jaki ma wejść w życie w lipcu, zakłada rónież redukcję pracowników administracji – zaznacza.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO