Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pociągi wróciły na CMK

piątek, 11 sierpnia 2017 07:39 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Zakończyły się intensywne prace modernizacyjne na odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej między Opocznem, a Knapówką za Włoszczową. Roboty trwały miesiąc i wymagały całkowitego zamknięcia sporego fragmentu torowiska. Powstały nowe trakcje i rozjazdy.

Prace na zamkniętym odcinku linii pozwoliły PKP PLK na wywieszenie prawie 50 kilometrów sieci trakcyjnej i montaż 34 rozjazdów. Ponadto w Pilichowicach powstał nowy posterunek techniczny. Dzięki niemu zwiększa się przepustowość linii, tzn. możliwość przejazdu większej liczby pociągów. Zapewniona jest także sprawniejsza obsługa składów w sytuacjach zamknięcia jednego z torów. Posterunek Pilichowice nadzorowany jest już z nowej nastawni wyposażonej w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem.

Na stacji Włoszczowa Północ wybudowano nową nastawnię wyposażoną w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem. Trwają prace przy obiektach dla pasażerów, czyli nad nowym peronem, przejściem podziemnym i windami.

Wartość wszystkich projektów realizowanych na CMK wynosi 162 milionów złotych. Poziom zaawansowania wszystkich zadań zbliża się do 70 procent. Prace zwiększą możliwości linii dla ruchu pasażerskiego i umożliwią przejazd większej liczby pociągów oraz dostosują stacje do prędkości 200, a następnie 230 km/h.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO