Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Plaga pijanych za kółkiem

poniedziałek, 27 marca 2023 11:17 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Plaga pijanych za kółkiem
Plaga pijanych za kółkiem
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

54 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend świętokrzyscy policjanci. - Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazała się 41-latka, która prowadziła auto mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie – przekazał zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Nie pomagają apele i działania profilaktyczno-informacyjne. Każdego dnia policjanci zatrzymują osoby, które prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

- Od minionego piątku (24 marca), na terenie województwa świętokrzyskiego zatrzymaliśmy łącznie 54 nietrzeźwych kierujących. Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazała się 41-latka, która w piątkowe popołudnie, w powiecie buskim prowadziła toyotę, mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie – poinformowali świętokrzyscy policjanci.

W powiecie kieleckim zatrzymano 46-latka kierującego citroenem.

- Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu- uzupełniają funkcjonariusze.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu pociąga za sobą nie tylko skutki w postaci odpowiedzialności karnej oraz finansowej, ale jest przede wszystkim ogromnym i bezpośrednim  zagrożeniem dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego.  

Dodajmy, że za tego typu przestępstwo grozi między innymi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO