Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

PKW: Nie mamy sygnałów, aby cisza wyborcza miała być przedłużona

niedziela, 07 kwietnia 2024 10:45 / Autor: Michał Kita
PKW: Nie mamy sygnałów, aby cisza wyborcza miała być przedłużona
PKW: Nie mamy sygnałów, aby cisza wyborcza miała być przedłużona
Michał Kita
Michał Kita

– Nie mamy sygnałów, aby cisza wyborcza miała być przedłużona – powiedział Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, w trakcie pierwszej konferencji prasowej dotyczącej niedzielnych wyborów samorządowych. 7 kwietnia w całym kraju punktualnie o godzinie 7.00 rozpoczęło się w glosowanie, które potrwa do 21.00. W wyborach samorządowych wybieramy, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także swoich przedstawicieli do sejmiku, rad powiatów, miast i gmin.

Jak stwierdził Sylwester Marciniak, głosowanie w wyborach przebiega spokojnie, w słonecznej atmosferze.

W całym kraju, od początku głosowania odnotowano siedem zdarzeń o charakterze przestępstwa dotyczących między innymi naruszenia swobody głosowania czy zniszczenia rzeczy. Stwierdzono również 212 wykroczeń. W tym przypadku działania dotyczyły, m.in. naruszenia cieszy wyborczego i prowadzenia agitacji.

W kraju odnotowano również incydenty związane z nietrzeźwymi członkami obwodowych komisji wyborczych. Takie zdarzenia miały miejsce m.in. w Płocku, gdzie kobieta zasiadająca w komisji miała prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W województwie świętokrzyskim wszystkie obwodowe komisje wyborcze rozpoczęły pracę o godzinie 7.00

W trakcie pierwszej niedzielnej konferencji przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej nie podali informacji o frekwencji w wyborach samorządowych.

Kolejna konferencja PKW odbędzie się o godzinie 13.30

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO