Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

PKP PLK czeka na oferty. Będzie łącznik w Czarncy

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 12:59 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Szybciej pojedziemy pociągiem z Kielc do Warszawy. Ruszył długo oczekiwany przetarg na zaprojektowanie i wykonanie łącznika pomiędzy Czarncą, a stacją Włoszczowa Północ, przez którą przebiega Centralna Magistrala Kolejowa. Zadaniem inżynierów jest zaprojektowanie przebiegu torów, dróg, sieci trakcyjnej i innych obiektów.

Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP PLK mówi, że nowy odcinek pozwoli włączyć połączenia kolejowe z Kielc w stronę miast północy z wykorzystaniem CMK. Pociąg szybciej dowiezie nas także do stolicy kraju. - Obecnie podróż z Kielc do Warszawy linią nr 8 trwa około 3 godzin. Korzystając z połączenia przez CMK jedziemy około 2 godziny i 40 minut. Uwzględniając przejazd z prędkością 200 km/h przez CMK i nowy łącznik w Czarncy czas przejazdu skróci się do ok. 2 godzin i 10 minut – mówi Łukasz Kwasiborski.

Otwarcie ofert zaplanowano na 26 września. Szacunkowa wartość inwestycji to nieco ponad 41,5 miliona złotych. Możliwe, że to zadanie będzie współfinansowane ze środków unijnych. Nowe połączenie ma być gotowe w ciągu niespełna dwóch kolejnych lat.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO