Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

PiS krytycznie o stu dniach rządu Donalda Tuska

wtorek, 26 marca 2024 10:36 / Autor: Michał Kita
PiS krytycznie o stu dniach rządu Donalda Tuska
PiS krytycznie o stu dniach rządu Donalda Tuska
Michał Kita
Michał Kita

Parlamentarzyści PiS rozliczają „sto konkretów Tuska”. W  trakcie wtorkowej (26 marca) konferencji na Placu Targowym w Kielcach, świętokrzyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mówili o niezrealizowanych obietnicach z tzw. stu konkretów, które miały zostać zrealizowane w trakcie pierwszych stu dni rządu Donalda Tuska.

– Nie wprowadzają swoich kluczowych obietnic, takich jak: babciowe, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, zryczałtowana składka zdrowotna czy zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy złotych – mówi poseł Anna Krupka, liderka świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzystka podkreśla, że już od kwietnia zniesiona zostanie ulga w podatku VAT na żywność, co będzie skutkować wzrostem cen.

–Już widzimy, że wielu grupom społecznym będzie się żyło bardzo źle. Podwyżki cen żywności dotkną polskie rodziny, seniorów. Natomiast podwyżki cen energii dotkną wszystkich Polaków już od lipca, ponieważ tarcze energetyczne nie zostaną przedłużone. To działanie z premedytacją, aby dopiero po wyborach samorządowych i europejskich, wyższe koszty energii uderzyły w budżety Polaków – ocenia Anna Krupka.

W opinii posła Bartłomieja Dorywalskiego, konkrety zapowiadane w kampanii wyborczej, przez przedstawicieli obecnej koalicji rządzącej stały się obietnicami bez pokrycia.

– Miało być lepiej w każdym domu, tymczasem od kwietnia wraca pięcioprocentowy podatek VAT na żywność, a od lipca gospodarstwa domowe zapłacą więcej za energię elektryczną. Miało być jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, paliwo miało kosztować około pięciu złotych. Wydaje się, że zamiast stu konkretów jest sto zaklęć, ale zaklęcia mają to do siebie, że źle wypowiedziane się nie spełniają – mówił.

– Donald Tusk to król polskiej biedy, orędownik drożyzny – stwierdził poseł Mariusz Gosek, prezes świętokrzyskich struktur Suwerennej Polski. Zdaniem parlamentarzysty, obecny rząd koalicji PO, Lewicy i Trzeciej Drogi, nie realizuje  swoich sztandarowych obietnic wyborczych, zawartych w tzw. stu konkretach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO