Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pijany kierowca, pijany pasażer i narkotyki…

czwartek, 08 października 2020 11:24 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce ostrowieckich kryminalnych wpadło we wtorek dwóch mężczyzn w wieku 19 i 39 lat. Starszy z nich kierował osobowym hyundaiem będąc w stanie nietrzeźwości, dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Z kolei 19-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

We wtorek (szóstego października) przed godziną 21 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę auta osobowego. W trakcie interwencji okazało się, że hyundaiem podróżowało trzech mężczyzn w wieku od 19 do 44 lat. Od kierowcy policjanci wyczuli woń alkoholu.

39-latek „wydmuchał” 2,5 promila. Dodatkowo na jaw wyszło, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli w pojeździe prawie sześć suszu roślinnego – prawdopodobnie marihuany. Narkotyki należały do kierowcy.

Wkrótce okazało się, że najmłodszy z pasażerów jest poszukiwany do odbycia kary 15 dni więzienia za popełnione wykroczenia i to on ułatwił nabycie narkotyków. Cała trójka spędziła noc w policyjnym areszcie.

Wczoraj (siódmego października) 39-latek i 19-latek usłyszeli zarzuty. Starszy z mężczyzn odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądowego – grozi mu pięć lat za kratkami.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO