Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich powstaje w Nowej Słupi

czwartek, 16 lutego 2023 13:51 / Autor: Michał Łosiak
Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich powstaje w Nowej Słupi
Fot. Projekt/parklegend.pl
Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich powstaje w Nowej Słupi
Fot. Projekt/parklegend.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Specjalna ścieżka, sala edukacyjna, kino 3D i wiele nowoczesnych technologii – tak będzie wyglądał powstający Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. W Nowej Słupi prace idą pełną parą, a otwarcie zaplanowano już w czerwcu.

Budynek ma około dwóch tysięcy metrów kwadratowych.

– Będziemy opowiadać legendy w atrakcyjny sposób. To swoisty – popularny obecnie – storytelling. Czym innym bowiem jest sama legenda? – mówi Radiu eM Kielc Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Turyści poznają historie związane z gołoborzem, pielgrzymie, świętych, zbóju Kaku i Madeju. Wśród legend będzie również ta o powstaniu Kielc, królowej Bonie i Halinie Krępiance. Wykorzystana została technologia mappingu i hologramu.

– Przez ten świat poprowadzi nas wirtualny przewodnik. W jego postać wcielił się Marek Piekarczyk z TSA. Drugą narratorką jest z kolei Małgorzata Klara, znana z „Planety singli”, czy z „Pitbulla”. Bohaterów legend grają zaś kieleccy aktorzy – dodaje nasza rozmówczyni.

Na ścieżce legend, turysta spędzi około 45 minut. Będziemy mogli również skorzystać z kina 3D.

– Film, który obejrzymy trwa około ośmiu minut. Poznamy najatrakcyjniejsze miejsca w naszym regionie – informuje Małgorzata Wilk-Grzywna.

W sali edukacyjnej dostępna będzie ogromna, interaktywna mapa oraz symulator lotów… na miotle.

Otwarcie planowane jest na czerwiec. Wszystko zależy jednak od wykonawcy, który sygnalizuje problemy podczas budowy. Koszt inwestycji to około 20 milionów złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO