Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

PAKS pikietuje

środa, 30 sierpnia 2017 10:15 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Przedstawiciele i pacjenci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca pikietują przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Domagają się kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

1 października wchodzi w życie „sieć szpitali”. Działające w Starachowicach Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca nie weszły do sieci i nie uzyskały kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. – Zależy nam na przetrwaniu. Upominamy się o nasze pieniądze i kontraktowanie dla kliniki, która od 10 lat ratuje życie ludzkie. Na stronie NFZ 25 sierpnia zostały rozpisane konkursy na świadczenia z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej. W pierwszym przypadku jest to kontrakt dla Pińczowa, a w drugim dla Końskich – mówi Iwona Świercz reprezentująca personel pielęgniarski PAKS.

Pikietujący chcą przekazać swoje postulaty wojewodzie Agacie Wojtyszek. Na razie nie udało im się z nią spotkać, ponieważ wojewoda znajduje się poza urzędem. Poinformujemy, kiedy uda się ustalić termin spotkania obu stron. Po godzinie 12 przedstawiciele PAKS przenieśli pikietę przed siedzibę NFZ.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO