Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Osoby niepełnosprawne założą swój biznes. Wsparcie od Starostwa Powiatowego

piątek, 20 listopada 2020 17:46 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad 125 tysięcy otrzymały dziś osoby niepełnosprawne z powiatu kieleckiego na rozpoczęcie własnej działalności. Wsparcie od Starostwa Powiatowego w Kielcach uzyskały cztery przedsiębiorstwa.

Jedną z osób, która otrzymała pomoc jest Bartłomiej Jońca, który dostał 34 tysiące złotych na działalność salonu męskiego. – Barberingiem, czyli obcinaniem męskim, zajmuję się już cztery lata i chciałem kontynuować swoją pracę już pod swoim nazwiskiem – mówi Bartłomiej Jońca.

Z kolei Tomasz Kieroński z Bilczy będzie prowadził zakład meblarski, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 21 tysięcy złotych. – Od zawsze jestem stolarzem – z zamiłowania i z wykształcenia. Pieniądze przeznaczę na zakup  maszyny do cięcia płyt – wyjaśnia nasz rozmówca. Wsparcie uzyskała także firma taksówkowa i budowlana.

Wśród wręczających promesy był senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń. – Osoby niepełnosprawne postrzegane są przez niektórych jako bierne na rynku pracy. To co się dzieje od dłuższego czasu w Starostwie Kieleckim pokazuje, że osób niepełnosprawnych, którzy chcą rozwijać i tworzyć nowe firmy jest wiele – przyznaje senator PiS.

– To kolejna transza jaką przekazujemy, w 2020 roku było to już ponad 1,5 miliona złotych – dodaje starosta kielecki Mirosław Gębski.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO