Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Od dziś nauka zdalna w najstarszych klasach szkół podstawowych

poniedziałek, 26 października 2020 10:47 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Od 24 października do ósmego listopada, uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych uczą się w systemie zdalnym. Zasady te dotyczą także szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych.

Jak informuje świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, online odbywają się też wszystkie zajęcia praktyczne.

- Nie dotyczy to natomiast przedszkoli, szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii. Jest jeszcze wyjątek dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub warunki domowe, nie mogą brać udziału w lekcjach zdalnych. W takiej sytuacji dyrektor musi zorganizować nauczanie stacjonarne, lub zdalne ze szkoły – wyjaśnia.

Jak dodaje, kuratorium apeluje także do dyrektorów o wypożyczenie sprzętu szkolnego uczniom, którzy nie mogą korzystać z własnego. Zalecane jest także prowadzenie lekcji online przez nauczycieli z placówek oświatowych.

Zajęcia zostały zawieszone także w trzech przedszkolach, w związku z wykryciem przypadku koronawirusa.

- Dotyczy to przedszkoli w Małogoszczu, Sędziszowie oraz Niepublicznego Przedszkola w Gierlachowie. Oprócz tego, w dziewięciu szkołach podstawowych uczniowie klas 1-3 mają zajęcia hybrydowe. Jest to między innymi  Szkoła Podstawowa nr 4 w Sędziszowie, Szkoła Podstawowa nr 18 w Kielcach, Szkoła Podstawowa w Woli Morawickiej, Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Opatowie – wylicza Kazimierz Mądzik.

Zdalnie w całości pracuje natomiast Szkoła Podstawowa w Słupi, Szkoła Podstawowa nr 7 w Skarżysku Kamiennej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jędrzejowie, Szkoła Podstawowa w Koniecznie, Szkoła Podstawowa w Korytnicy, Szkoła Podstawowa w Obiechowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Sandomierzu.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO