Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nowe perony w Piekoszowie i Górkach Szczukowskich

poniedziałek, 09 października 2023 13:23 / Autor: Weronika Karyś
Nowe perony w Piekoszowie i Górkach Szczukowskich
Nowe perony w Piekoszowie i Górkach Szczukowskich
Weronika Karyś
Weronika Karyś

PKP PLK podpisały umowy na przeszło 11 mln zł na budowę nowoczesnych przystanków na trasie Kielce – Częstochowa. Chodzi o Piekoszów i Górki Szczukowskie. Pierwsi podróżni skorzystają z nich w grudniu 2024 roku.

Wykonawcy będą mieli 14 miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej, pozyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz budowę nowej infrastruktury.

– Przeciwdziałamy wykluczeniu komunikacyjnemu w całym kraju. Przyczyniają się do tego inwestycje kolejowe. Nowe perony pozwolą mieszkańcom regionu świętokrzyskiego korzystać z komfortowego i szybkiego transportu koleją – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

W Górkach Szczukowskich zmodernizowany będzie istniejący przystanek kolejowy. Perony zostaną powiększone i podwyższone. Pojawią się nowe ciągi komunikacyjne i miejsca parkingowe, które ułatwią łączenie podróży.

Z kolei w Piekoszowie przystanek powstanie w nowej lokalizacji, gdzie pojawią się dwa perony, nowe ciągi komunikacyjne i parking.

Perony w obu lokalizacjach będą w pełni dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Zapewnią to ścieżki naprowadzające i rampy. Całość oświetlona będzie latarniami działającymi w technologii LED. Na peronach pojawią się wiaty, ławki, tablice informacyjne i system nagłośnienia. Monitoring zapewni większy poziom bezpieczeństwa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO