Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Niezwykłe wydarzenie w Podzamczu. Gościem polski astronauta

niedziela, 04 czerwca 2023 18:17 / Autor: Michał Łosiak
Niezwykłe wydarzenie w Podzamczu. Gościem polski astronauta
Niezwykłe wydarzenie w Podzamczu. Gościem polski astronauta
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w poniedziałek, 5 czerwca, w Podzamczu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie naukowe „Atomy Wiedzy”. Nie zabraknie informacji o szwajcarskim CERN-ie, warsztatów, pokazów i spotkania ze Sławoszem Uznańskim, polskim astronautą.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30 w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Jest adresowana do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Gościem specjalnym będzie wspomniany Sławosz Uznański z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

– Mamy dwie opcje: osobistą wizytę i wizytę zdalną. Do końca nie będziemy wiedzieć, która zostanie wybrana. Musimy pamiętać, że taki człowiek jest wiecznie na służbie. Może bowiem być wezwany natychmiast do CERN-u. Liczę jednak, że Sławosz do nas zajrzy – tłumaczy Magdalena Słoma, nauczyciel fizyki i organizator wydarzenia.

Nie zabraknie łazików marsjańskich, wystawy NASA, a uczniowie poprowadzą warsztaty dla młodszych kolegów.

– Będziemy propagować wiedzę przydatną dla kadry nauczycielskiej, tak aby prowadzili swoje lekcje w sposób ciekawy i zachęcający młodych ludzi do pogłębiania tematu – dodaje nasza rozmówczyni.

Na zakończenie wydarzenia zaplanowano podpisanie umowy patronackiej przez Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne i V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO