Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Niebezpieczna zabawa dwóch nastolatków

wtorek, 12 maja 2020 07:51 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W sobotę na terenie powiatu pińczowskiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch nastolatków, kierujących quadem i motocyklem. Przejażdżka 13- i 11-latka dla starszego z nich skończyła się pobytem w szpitalu.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez personel medyczny ze szpitala dziecięcego w Kielcach. Trafił do niego 13-latek, który przewrócił się na skuterze. Mundurowi ustalili,  że w sobotnie popołudnie dwóch młodych ludzi umówiło się na wspólną przejażdżkę po publicznej drodze. 11-latek jechał quadem, a 13-latek motocyklem.

W pewnym momencie młody kierowca quada zatrzymał się, a na jego tył najechał 13-latek na motocyklu i przewrócił się na jezdnię. Na miejsce przybyli rodzice starszego chłopca i natychmiast zabrali go do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu.

Okazało się, że małoletni wyjechali na drogę bez wiedzy opiekunów, nie posiadając oczywiście żadnych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Mundurowi przypominają, że motocykl, quad czy skuter nie są zabawkami dla dzieci -  nawet niewinna zabawa w pobliżu domu może skończyć się zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO