Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nie sprzedają choinek, przekazują je w szczytnych celach

czwartek, 07 grudnia 2023 10:19 / Autor: Aleksandra Rękas
Nie sprzedają choinek, przekazują je w szczytnych celach
Nie sprzedają choinek, przekazują je w szczytnych celach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Do domów dziecka, hospicjów, szkół i przedszkoli, a także szpitali trafiają choinki z Nadleśnictwa Kielce. Instytucja obecnie nie prowadzi sprzedaży świątecznych drzewek, by obdarować nimi najbardziej potrzebujących. Choinek nie zabraknie i dla krwiodawców oraz… naszych słuchaczy!

W Kielcach jest szereg instytucji, które potrzebują świątecznych drzewek, lecz niełatwo im znaleźć na nie budżet. Z pomocą przychodzi nasze nadleśnictwo.

- Staramy się zaopatrywać wszystkie takie placówki, by nasze choinki pięknie wpisały się  nadchodzące święta. Przewidzieliśmy pulę około 250 drzewek – mówi Roman Wróblewski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Kielce.

Nadleśnictwo współpracuje także z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Każdy, kto odda krew konkretnego dnia, zostanie obdarowany drzewkiem.

- Akcja prawdopodobnie odbędzie się 15 grudnia. Chcemy w ten sposób zachęcić do dzielenia się tym bezcennym darem – podkreśla Wróblewski.

Wśród obdarowanych przez Nadleśnictwo Kielce jest i Radio eM. Choinki przekażemy oczywiście naszym słuchaczom – będzie można je wygrać na naszej antenie i odebrać podczas kiermaszu świątecznego, który planujemy na 17 grudnia. Wkrótce więcej szczegółów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO