Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nie będzie pieniędzy na Wiślicę?

wtorek, 11 lipca 2017 15:54 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. mnki.pl
Dariusz Skrzyniarz

Muzeum Narodowe w Kielcach nie dostanie pieniędzy na renowację zabytków w Wiślicy. Zadanie, które miało być realizowane w ramach funduszy z kontraktu terytorialnego zostało odrzucone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że wniosek nie został przyjęty z powodu niedopełnienia formalności, co jego zdaniem kompromituje region i jego władze. - Jestem przekonany co do tego, że marszałek województwa stanie na wysokości zadania i przygotowane zostanie dobre odwołanie od decyzji, która zapadła w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tak, aby przywrócić szansę na to, aby ten projekt mógł zaistnieć, aby mógł być sfinalizowany i sfinansowany w ramach tej ułatwionej procedury – mówił poseł Krzysztof Lipiec, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim.

Zdaniem posła Lipca, marszałek Adam Jarubas wraz z zarządem, powinien objąć większą kontrolą pracę podległych mu instytucji, które przygotowywały wniosek o dofinansowanie prac w Wiślicy.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO