Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Narkotykowe zatrzymania w regionie. Przejęta amfetamina, dopalacze, substancje psychoaktywne

piątek, 08 października 2021 12:09 / Autor: Aleksandra Rękas
Narkotykowe zatrzymania w regionie. Przejęta amfetamina, dopalacze, substancje psychoaktywne
Narkotykowe zatrzymania w regionie. Przejęta amfetamina, dopalacze, substancje psychoaktywne
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ciągu ostatnich dwóch dni, w ręce śledczych z naszego regionu wpadły trzy osoby, przy których znaleziono narkotyki. Policjanci przejęli dopalacze, amfetaminę, marihuanę i nową substancję psychoaktywną 4CMC. Amatorzy zakazanych środków odpowiedzą przed sądem.

33 gramy amfetaminy, 18 gramów nowej substancji psychoaktywnej 4CMC i prawie 39 gramów zmieszanych dopalaczy – to efekt środowej (6 października) interwencji policjantów w jednym z kieleckich mieszkań. Środki były własnością wielokrotnie notowanego już 24-latka.

- Usłyszał on zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. W konsekwencji swojego zachowania kielczanin może trafić za kratki nawet na dziesięć lat – mówi Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Taka sama kara grozi 28-latkowi, który wpadł w Kunowie, także 6 października. W trakcie czynności śledczy znaleźli należące do niego środki odurzające - 150 gramów amfetaminy i elektroniczną wagę. Na tym nie koniec narkotykowych interwencji. Kolejny amator zabronionych substancji wpadł wczoraj (7 października), podczas kontroli drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- W trakcie przeszukania niemieckiego pojazdu policjanci znaleźli zawiniątka z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to amfetamina i marihuana – informuje Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

24-letniemu ostrowczaninowi grozi trzyletnia odsiadka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO