Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Narkotykowe zatrzymania w powiecie koneckim

poniedziałek, 31 stycznia 2022 13:12 / Autor: Adrianna Linertowicz
Narkotykowe zatrzymania w powiecie koneckim
Fot. Policja Świętokrzyska
Narkotykowe zatrzymania w powiecie koneckim
Fot. Policja Świętokrzyska
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

W minionym tygodniu doszło do kilku narkotykowych zatrzymań na terenie powiatu koneckiego.

– Pierwsze miało miejsce w czwartek, 27 stycznia. Policjanci z Wydziału Kryminalnego koneckiej jednostki, podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do 28-latka z gminy Stąporków, ujawnili prawie 30 gramów suszu. Wstępne sprawdzenie wykazało, że zawiera on w swoim składzie THC - relacjonuje Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

W piątkową noc, 28 stycznia, funkcjonariusze poddali kontroli również pojazd marki BMW, który był zaparkowany w miejscowości Sielpia.

– Nerwowe zachowanie siedzącego za kierownicą mężczyzny wzbudziło podejrzenia, że może mieć on coś do ukrycia. Okazało się, że w portfelu 22-latka znajdowała się torebka foliowa z porcją białego proszku. Wstępnie zidentyfikowano substancję jako amfetaminę - mówi Marta Przygodzka.

Tego samego dnia koneccy kryminalni dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 35-letniego mieszkańca powiatu koneckiego. Jak relacjonuje Marta Przygodzka, funkcjonariusze odkryli około 27 gramów suszu, który został wstępnie zidentyfikowany jako marihuana, a także 12 gramów amfetaminy.

Za te czyny mężczyznom może grozić kilkuletni pobyt w więzieniu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO