Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nagrodzą wspierających osoby niepełnosprawne. Można zgłaszać kandydatów

piątek, 07 czerwca 2024 13:16 / Autor: Aleksandra Rękas
Nagrodzą wspierających osoby niepełnosprawne. Można zgłaszać kandydatów
Nagrodzą wspierających osoby niepełnosprawne. Można zgłaszać kandydatów
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Do 10 czerwca trwa zgłaszanie kandydatur w ramach konkursu „Idol”. Nagrodzeni zostaną ci, którzy szczególnie kierują się dobrem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza niewidomych i niedowidzących. Mogą być to zarówno instytucje, jak i osoby indywidualne.

Jak wyjaśnia Milena Rot z fundacji „Szansa – Jesteśmy Razem”, „Idol” ma kilka etapów.

– Obecnie, do 10 czerwca, trwa przyjmowanie zgłoszeń regionalnych. Mamy trzy kategorie: idol środowiska, przyjazne media i firma bądź instytucja przyjazna niewidomym. Nagrody przyznajemy tym, którzy aktywnie działają na rzecz niepełnosprawnych, starają się pomagać w przełamywaniu barier. Później odbywa się gala w Warszawie – mówi Milena Rot.

Jak dodaje, konkurs ma nie tylko służyć docenieniu „idoli”, ale także wskazywać innym, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla tych, którzy bardzo tego potrzebują.

– Najtrudniejsza jest zmiana mentalności ludzi. Niestety borykamy się ze stereotypami, które często utrudniają na przykład znalezienie pracy, czy po prostu codzienne życie. Nie jesteśmy w stanie „wtłoczyć do głów” ludziom pewnych kwestii, uświadomić im że osoba niewidoma czy niedowidząca może być pełnowartościowym pracownikiem. Ta zmiana mentalności będzie na pewno postępować najwolniej. Znacznie łatwiej jest zamontować podjazdy, czy oznaczenia dla niewidomych – zauważa Rot.

Głosowanie na „idoli” odbędzie się od 12 do 23 czerwca. Zgłaszanie kandydatur odbywa się TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO