Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

"Moc legend w rzeźbie ukryta", czyli wyjątkowy szlak kulturowy na Ponidziu

środa, 22 marca 2023 12:55 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
"Moc legend w rzeźbie ukryta", czyli wyjątkowy szlak kulturowy na Ponidziu
"Moc legend w rzeźbie ukryta", czyli wyjątkowy szlak kulturowy na Ponidziu
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 sześciu projektów, które znajdowały się do tej pory na liście rezerwowej. Wśród nich jest także ten przygotowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Moc Ponidzia” w Busku Zdroju.

Sześć projektów otrzyma łącznie niemal 3 mln zł dofinansowania. Ponad 300 tys. zł. trafi do Lokalnej Organizacji Turystycznej „Moc Ponidzia” na realizację projektu pod nazwą „Moc legend w rzeźbie ukryta”.

-  Chcemy połączyć sześć miejscowości w siedmiu lokalizacjach we wspólny szlak kulturowy, wykorzystujący elementy małej architektury. W każdym takim miejscu powstanie rzeźba, która będzie wpisywała się w specyfikę dziedzictwa kulturowego lokalizacji. Co ciekawe, wszystkie zostaną wyposażone w instalację elektryczną oraz teleinformatyczną. Turyści będą mogli zainstalować specjalną aplikację, a dzięki niej nie tylko poznają ciekawostki dotyczące miejscowości, które na tym szlaku się znajdują, ale także będą mogli wziąć udział w grze terenowej – wyjaśnia Michał Maroński, wiceburmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój oraz prezes LOTu.

Zamysł jest taki, by turysta miał do rozwiązania kilka zagadek logicznych w każdym miejscu ze szlaku. Za poprawne odpowiedzi użytkownik będzie otrzymywał punkty. Osoby z największą liczbą punktów otrzymają nagrody.

Na szlaku znajdą się: Busko-Zdrój (tu dwie lokalizacje), Solec - Zdrój, Gnojno, Nowy Korczyn, Stopnica i Pacanów.

Posłuchaj audycji i poznaj szczegóły projektu:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO