Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Mnóstwo narkotyków na ostrowieckiej działce

sobota, 18 września 2021 15:10 / Autor: Adrianna Linertowicz
Mnóstwo narkotyków na ostrowieckiej działce
Fot. Policja Świętokrzyska
Mnóstwo narkotyków na ostrowieckiej działce
Fot. Policja Świętokrzyska
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Prawie 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 1 kilogram marihuany i 17 krzewów konopi. Takim „asortymentem” dysponował jeden z mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Ostrowieccy funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego od jakiegoś czasu podejrzewali o powiązania z narkotykową działalnością. W minioną środę, 15 września, około godziny 19, został on wylegitymowany przez stróżów prawa. Nerwowe zachowanie mężczyzny dało podstawę do podejrzeń, że ma on coś do ukrycia. Jak się szybko okazało, były one słuszne.

- Ostrowczanin posiadał przy sobie zawiniątko foliowe z zwartością białego proszku. Wstępne badania wykazały, że była to amfetamina o wadze ponad 5 gramów. 29 –latek tego samego wieczoru trafił do policyjnej celi. W czwartek w trakcie prowadzonych przeszukań na działce należącej do zatrzymanego stróże prawa ujawnili prawie 1,5 kilograma białego proszku i ponad 1 kilogram suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowane jako marihuana i amfetamina – poinformowała Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Co więcej, śledczy ustalili, że mężczyzna trudnił się uprawą konopi innych, niż włókniste. Na terenie jego działki ujawniono 17 nielegalnych roślin. Dodatkowo ustalono, że 29-latek nielegalnie pobierał energię elektryczną.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów o przeciwdziałaniu narkomanii i kradzieży energii elektrycznej. Na wniosek ostrowieckich śledczych prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 29-latka. Sąd przychylił się w całości do wniosku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO