Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Miliony na aktywizację zawodową

środa, 11 kwietnia 2018 15:09 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Ponad 41 milionów złotych to kwota jaka trafi do powiatowych urzędów pracy na aktywizację bezrobotnych, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Fundusze pochodzą z programu POWER. To nie wszystko. Kolejne 28 milionów z Regionalnego Programu Operacyjnego wesprze bezrobotnych po trzydziestce. To w sumie niemal 70 milionów, dzięki którym sytuacja na rynku pracy ma się poprawić.

Środki te umożliwią powiatowym urzędom pracy w Świętokrzyskiem realizację różnorodnych form aktywizacji zawodowej. Sfinansowane zostaną szkolenia, staże czy dodatki relokacyjne dla osób, które mają możliwość otrzymania zatrudnienia poza miejscem zamieszkania.

- To kolejne środki z Unii Europejskiej, jakie uruchamiamy na aktywizację mieszkańców naszego regionu. Z programu POWER skorzystało już ponad 21, tysiąca młodych ludzi pozostających bez zatrudnienia, nie uczących się, nie doszkalających a tym samym najbardziej narażonych na marginalizację. Ponad 14 tysięcy uczestników odbyło staże u pracodawców, blisko 4 tysiące zdobyło kwalifikacje, własną firmę dzięki dotacjom uruchomiło 1700 młodych ludzi – wylicza dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk.

W tym momencie bezrobocie w województwie wynosi 9,3 procent. - Jeśli chodzi o geografię bezrobocia, to największe utrzymuje się ono w powiecie skarżyskim – około 16,5 procent. Na południu regionu jest najmniejsze bezrobocie a liderem jest powiat buski, gdzie stopa bezrobocia wynosi 5 procent - informuje Paweł Lulek, rzecznik WUPu.

Według aktualnych danych w województwie mamy niemal 48 i pół tysiąca bezrobotnych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO