Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Licealiści zmierzą się z prawdziwymi problemami przedsiębiorców

czwartek, 27 lutego 2020 18:43 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Ruszyły zapisy do XV edycji konkursu “Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”. Inicjatywa jest adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach rywalizacji młodzież będzie musiała znaleźć rozwiązanie prawdziwego problemu, z którym zmagają się właściciele danej firmy. Najlepszy zespół z województwa świętokrzyskiego pojedzie na finał ogólnopolski do Poznania.

- Konkurs pokazuje jak cenna może okazać się wiedza zdobyta w szkole, a także podczas samodzielnej nauki - mówi Konrad Jóźwik, przewodniczący Studenckiego Forum Business Centre Club w Kielcach. - Chcielibyśmy pokazać młodym ludziom, jak istotna w przedsiębiorstwie jest pomysłowość, która - wsparta podstawowymi narzędziami i modelami ekonomicznymi - prowadzi do najcenniejszych rozwiązań - dodaje.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy obejmuje wysłanie zgłoszenia internetowego z rozwiązaniem pierwszego zadania. Do rywalizacji uczniowie przystępują w trzyosobowych zespołach.

- Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 8 marca - informuje Jóźwik. - Wszystkie pomysły zostaną zweryfikowane przez specjalnie powołaną komisję, która wybierze dziesięć najlepszych drużyn do finału regionalnego. Drugi etap zmagań będzie dotyczył właśnie tych trzydziestu osób i odbędzie się 20 marca w Targach Kielce. Tam grupy dostaną kolejny problem do rozwiązania. Kapituła składająca się z kieleckich przedsiębiorców wyłoni zespół, który najlepiej poradził sobie z wyzwaniem. Ten, jako jedyny, zakwalifikuje się do trzeciego etapu konkursu, który odbędzie się na początku kwietnia w Poznaniu, gdzie przyjadą drużyny z całej Polski - tłumaczy.

Wydarzenie ma na celu szerzenie przedsiębiorczości wśród uczniów szkół średnich oraz zapoznanie ich z praktyczną stroną świata biznesu. - Myślę, że jest to dobra okazja do sprawdzenia, czy te problemy natury finansowej lub logistycznej ich ciekawią, czy ta tematyka jest dla nich interesująca. Na pewno później ułatwi im to wybór kierunku studiów - stwierdza Jóźwik.

Link do zapisów:https://najlepsze-zajecia.pl/ruszyla-xv-edycja-najlepszych-zajec-z-przedsiebiorczosci/

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO