Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Koncertowe zakończenie jubileuszu 20 lat Polski w UE

wtorek, 21 maja 2024 22:51 / Autor: Michał Kita
Koncertowe zakończenie jubileuszu 20 lat Polski w UE
źródło: swietokrzyskie.pro
Koncertowe zakończenie jubileuszu 20 lat Polski w UE
źródło: swietokrzyskie.pro
Michał Kita
Michał Kita

Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego zwieńczył wojewódzkie obchody jubileuszu 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie odbyło się we wtorek (21 maja) w Filharmonii Świętokrzyskiej i przyciągnęło tłumy mieszkańców.

Jak stwierdziła Renta Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego, ostatnie 20 lat to czas wytężonej pracy i przemian, które stały się impulsem dla rozwoju gospodarczego i społecznego.

– Dziś już chyba nikt nie ma wątpliwości, że świat stanął przed nami otworem. Dzięki wsparciu funduszy europejskich, osiągnęliśmy sukcesy w różnych dziedzinach życia i w różnych obszarach działania. Zmodernizowaliśmy infrastrukturę przemysłową, transportową, zdrowotną i usług publicznych. Łączymy osiągnięcia naszych naukowców z sektorem biznesu i transferujemy wiedzę, która jest impulsem dla innowacji. Możemy się pochwalić wieloma osiągnięciami w tej dziedzinie, w tym patentami na skalę światową – dodaje.

Renata Janik zwróciła również uwagę na postęp jakiego w minionym dwudziestoleciu dokonało województwo świętokrzyskie.

 – Świętokrzyskie rozkwitło, a kolejne wyzwania przed nami! 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej to również, a może przede wszystkim inwestycje w człowieka.  Nasze działania i sukcesy zarówno jeśli chodzi o jego zdrowie, dostęp do edukacji, szkoleń, jak i wyrównywania szans społecznych, pokazały że w centrum każdego wsparcia powinien być człowiek, bo to najlepsza inwestycja – mówiła.

W trakcie koncertu Maksym Rzemiński, kielczanin, światowej sławy muzyk w towarzystwie orkiestry wykonał największe hity muzyki filmowej.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Wojewódzwta Świętokrzyskiego. 

źródło: swiętokrzyskie.pro

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO