Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Koncert charytatywny dla Oli i Nikoli w Sandomierzu. Dołącz do niego!

środa, 14 lutego 2024 23:13 / Autor: Karolina Posłowska
Koncert charytatywny dla Oli i Nikoli w Sandomierzu. Dołącz do niego!
Koncert charytatywny dla Oli i Nikoli w Sandomierzu. Dołącz do niego!
Karolina Posłowska
Karolina Posłowska

Charytatywny koncert walentynkowy „Z sercem dla Oli i Nikoli” rozpocznie się 16 lutego (piątek) o godzinie 19 w Porcie Kultury w Sandomierzu. Organizatorzy zapraszają do udziału.

Dla siedemnastoletniej Nikoli każde uderzenie serca jest na wagę złota:

„Mam genetyczny LQTs oraz mutację w genach Cacna1c i Snta1, co powoduje u mnie również wielochorobowość narządów, lecz przede wszystkim serca, które bije bardzo wolno (czasem zaledwie 30 uderzeń na minutę) i do którego w każdym momencie może nie dotrzeć kolejny impuls”, pisze siedemnastolatka na stronie zbiórki.

Leczenie nastolatki podjął się światowej sławy specjalista genetyki kardiologicznej prof. Peter Szwartz w Mediolanie.

„11 lat szukaliśmy przyczyny moich dolegliwości. Mutacja genów CACNA1C i SNTA1, którą posiadam, nie została dotąd rozpoznana i ujęta w żadnej światowej bazie danych, więc można powiedzieć, że mój przypadek jest wyjątkowy :). Leczenie stosowane przy mojej chorobie jest zaledwie zachowawcze, a nie przyczynowe. Jednak wraz z moimi Rodzicami nie tracimy nadziei!”.

Pierwsza wizyta planowana jest na kwiecień, zostało coraz mniej czasu. Nikola prosi o wsparcie.

„Przede mną cała młodość, najpiękniejszy okres, który chciałabym przeżyć w pełni zdrowia i sił”.

Link do zbiórki – kliknij TUTAJ.

Na otwarcie serc i pomoc liczy również Ola z mamą, druga Sandomierzanka, która zmaga się z afazją, niedowładem prawostronnym znacznego stopnia. 31-letnia Ola doznała udaru niedokrwiennego w lewej półkuli mózgu. Dodatkowo jest po ciężkiej operacji serca.

”Marzeniem mojej córki było pomagać innym ludziom, była w trakcie studiów medycznych na wydziale lekarskim. Ironia losu sprawiła, że sama nie uzyskała pomocy na czas. Każdy dzień zmniejsza szansę na odzyskanie zdrowia oraz sprawności fizycznej”, czytamy na stronie zbiórki.

Mama Oli również prosi o pomoc i wsparcie.

„Nie posiadam środków na dalsze leczenie. Utrzymujemy się wyłącznie z mojej pensji, która wkrótce zamieni się na emeryturę”.

Link do zbiórki – kliknij TUTAJ.

Na scenie wystąpią:

Alicja Adamczyk, Kamila Cleghorn, Karolina Bielecka, Renata Domka, Justyna Kuchta, Martyna Puszka-Maziarz, Jakub Mazur, Władysław Szemraj, Natalia Teter, Justyna Uchańska. Usłyszymy również zespół w składzie: Marcin Jadach, Wojciech Kołek, Marcin Maziarz i Rafał Panek. Za koordynacje i przygotowanie wokalne odpowiada Martyna Puszka-Maziarz. Darmowe wejściówki dostępne w CIT (ul. Rynek 20), OPAK (ul. Armii Krajowej 1) oraz Porcie Kultury (ul. Portowa 24).

Sandomierzanki możemy wesprzeć wpłatą i udostępnieniem zbiórek. Liczy się każdy gest.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO