Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji

poniedziałek, 16 sierpnia 2021 11:34 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejni pijani kierowcy w rękach policji
Kolejni pijani kierowcy w rękach policji
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kierowca pod wpływem alkoholu to potencjalny zabójca – pokazała to dobitnie wczorajsza tragedia w Daleszycach. Niestety, nietrzeźwi kierujący są wciąż plagą naszych dróg. W ciągu weekendu tylko w powiecie ostrowieckim wpadło czterech.

Jako pierwsza swoją nieodpowiedzialną podróż zakończyła 24-latka z gminy Waśniów. Kobieta na łuki drogi zjechała na pobocze, samochód dachował. Miała ponad pół promila alkoholu w organizmie.

- Drugi z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany kilka godzin później w miejscowości Pętkowice Kolonia. Badanie alkomatem wykazało u 41-latka siedzącego za kierownicą hondy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie mundurowi ustalili, że mieszkaniec gminy Bałtów ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – informuje Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

sobotę rano, w miejscowości Podszkodzie, do kontroli drogowej został z kolei zatrzymany 67-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego dwa promile, mężczyzna także miał zakaz kierowania pojazdami.

- Ostatni z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak ustalili stróże prawa, 36-latek kierował BMW mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie – dodaje policjantka.

Wszyscy kierowcy wkrótce odpowiedzą przed sądem. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi do dwóch la więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO