Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kierowcy pod lupą policjantów. Ponad 120 wykroczeń jednego dnia

środa, 30 marca 2022 10:43 / Autor: Aleksandra Rękas
Kierowcy pod lupą policjantów. Ponad 120 wykroczeń jednego dnia
Kierowcy pod lupą policjantów. Ponad 120 wykroczeń jednego dnia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dokładnie 126 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości ujawnili wczoraj policjanci w Kielcach i powiecie. Rekordzista pędził o ponad 70 km/h godzinę za szybko, za co dostał mandat w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.

W swoich działaniach policjanci wykorzystywali ręczne mierniki prędkości, a także wideorejestratory. Wszystko po to, by studzić zapały piratów drogowych.

- Niechlubny rekordzista wpadł po godzinie 20 na ulicy Ściegiennego. 35-latek rozpędził osobowego fiata do prędkości 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje pięćdziesiątka. Dla tego kierowcy taryfikator przewidział najwyższy mandat – 2500 złotych – informuje Karol Macek z KMP w Kielcach.

Kłopotów przysporzył sobie też 31-letni motocyklista. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Radomskiej, a policjanci zwrócili na niego uwagę, gdy jechał jednośladem bez tablicy rejestracyjnej.

- 31-latek zignorował jednak sygnały policjantów i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali go na ulicy Wschodniej – dodaje Macek.

W przypadku 31-latka o karze zdecyduje sąd.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO