Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kiedy rekrutacja do szkół średnich? Dokładny termin jeszcze nieznany

środa, 06 maja 2020 08:39 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, w tym roku szkolnym ma przebiegać podobnie jak w ubiegłych latach – zmianie ulegną jednak terminy składania dokumentów. Dokładna data rozpoczęcia naboru ma być znana w ciągu najbliższych dni.

Według wcześniejszym komunikatów, rekrutacja w tym roku szkolnym miała rozpocząć się 11 maja, a jej wyniki absolwenci mieli poznać 13 lipca. Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, daty te musiały zostać przesunięte ze względu na epidemię koronawirusa.

-  Egzamin ośmioklasisty został przełożony na czerwiec i w związku z tym zmieniły się także terminy naboru do szkół ponadpodstawowych. Czekamy na decyzję ministerstwa edukacji i wtedy poznamy konkretną datę. Co ważne, wszystkie terminy będą jednakowe we wszystkich województwach – zapewnia Kazimierz Mądzik.

Jak dodaje kurator, rekrutacja na pewno zakończy się do końca wakacji.

- Nie będzie wielu zmian w stosunku do ubiegłorocznych naborów, oprócz przesunięcia terminów. W związku z obecną wyjątkową sytuacją, ze względów bezpieczeństwa wszystko przesunęło się w czasie – później poznamy wyniki egzaminów, więc automatycznie nabór rozpocznie się później. Jak tylko dostaniemy wytyczne od Ministerstwa Edukacji, podamy je do publicznej wiadomości. – wyjaśnia świętokrzyski kurator oświaty.

Zmianie uległy także terminy rekrutacji na studia – konkretne daty poznamy także w ciągu najbliższych dni. Przypomnijmy, że tegoroczne matury rozpoczną się ósmego czerwca.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO