Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Jaka pogoda nas czeka?

piątek, 28 lipca 2023 19:55 / Autor: Michał Łosiak
Jaka pogoda nas czeka?
Jaka pogoda nas czeka?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Pogoda podczas wakacji nas nie rozpieszcza. Sprawdziliśmy jaką temperaturę przewidują synoptycy na najbliższe dni i tygodnie.

Polska od kilku dni jest w objęciach chłodnych mas powietrza.

– Spowodowało to, że temperatura w zachodniej części województwa świętokrzyskiego nie chciała przekroczyć 20 stopni Celsjusza, ale za chwilę ta sytuacja się poprawi. Już w weekend do Polski dotrze zdecydowanie cieplejsze powietrze. Na termometrach zobaczymy od 24 do nawet 26 stopni. W niedzielę może być podobnie – tłumaczy Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W kolejnych dniach będzie podobnie. W połowie przyszłego tygodnia może się zrobić nawet nieco cieplej. Okazuje się więc, że jeszcze dotrze do nas cieplejsze powietrze, a lato będzie pełniejsze.

– Wraz z taką pogodą mogą się jednak pojawiać niebezpieczne burze i opady deszczu. Dla kogoś kto odpoczywa może to być niezbyt komfortowa sytuacja.  Według prognoz długoterminowych upały jeszcze do Polski zawitają. Po 10 sierpnia, w województwie świętokrzyskim mogą się pojawiać temperatury powyżej 30 stopni – dodaje nasz rozmówca.

Choć obecnie nad morzem nie jest obecnie zbyt ciepło, a odczuwalną temperaturę obniża wiatr, to w weekend dotrze tam ciepłe powietrze.  

– Również tam na termometrach będziemy mogli odnotować nawet 24 stopnie Celsjusza. Po weekendzie powróci zimniejsza aura, ale od czwartku ponownie będzie cieplej. Na południu kraju sytuacja będzie podobna. Przez cały najbliższy tydzień mogą pojawiać się opady deszczu – zaznacza Grzegorz Walijewski.

Podczas zbliżającego się weekendu nad Polską będzie przemieszczać się front atmosferyczny, który może przynieść burze.

Tag: pogoda
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO