Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Jak „Przygody Koziołka Matołka” to tylko w Pacanowie!

wtorek, 07 maja 2024 12:44 / Autor: Aleksandra Rękas
Jak „Przygody Koziołka Matołka” to tylko w Pacanowie!
Jak „Przygody Koziołka Matołka” to tylko w Pacanowie!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Za nami Literacka Majówka w Centrum Bajki w Pacanowie i premiera spektaklu „Przygody Koziołka Matołka”. Podróż w egzotyczne krainy i morza, nowi przyjaciele oraz… wielkie tarapaty. To wszystko działo się podczas przedstawienia.

Premiera spektaklu odbyła się trzeciego maja. Do Pacanowa z tej okazji zawitały tłumy.

- Mieliśmy pełne sale na obu przedstawieniach. Dzieci z uwagą śledziły losy koziołka, komentowały, śmiały się. Koziołek Matołek to szalona postać, myśli po dziecięcemu, naiwnie i z dziecięcą ciekawością poznaje świat. I taki też jest spektakl – pełen naiwności, poczucia humoru, szalony – mówi Ewa Lubacz, reżyserka spektaklu.

Jak dodaje, dla aktorów przedstawienie było wyzwaniem nie tylko pod katem animacji, ale i pantomimy. Efekty ich pracy pozytywnie oceniają widzowie.

–  Spektakl bardzo ciekawie przygotowany, kwestie aktorów były nagrane, a oni na scenie grali mową ciała. Historia Koziołka Matołka była przezabawna, moja córka była zaciekawiona przez całe przedstawienie. Było dynamiczne, przygotowane z myślą o całych rodzinach – ocenia pani Karolina, mama pięcioletniej Kalinki.

Za muzykę odpowiadał Wojciech Lipiński, a scenografię – Michał Lach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO