Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Jak działają stanowiska koordynatorów gminnych do spraw szczepień?

wtorek, 14 września 2021 12:01 / Autor: Magdalena Nowak
Jak działają stanowiska koordynatorów gminnych do spraw szczepień?
Jak działają stanowiska koordynatorów gminnych do spraw szczepień?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W ramach współpracy administracji rządowej i samorządowej  funkcjonują gminne punkty koordynacji działań związane z organizacją szczepień. Gminny koordynator otrzymuje wynagrodzenie w wysokości trzech tysięcy złotych. Jak sprawdza się to stanowisko?

– Promotorzy szczepień bardzo różnie się sprawdzają, mamy różne doświadczenia. Niektóre gminy działają wprost idealnie, bo nie ma do nas telefonów z i na tej podstawie wnioskujemy, że tam osoby chcące się zaszczepić są w sposób  wystarczający informowane na poziomie gminy. Zdarzają się miejsca, w których jest niedomóg funkcjonowania tych pełnomocników i mamy telefony o banalne rzeczy, np. gdzie jest punkt i w jakich godzinach można się zaszczepić – mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

– Generalnie to dosyć dobrze działa, tym bardziej, że gminy dostały środki na stworzenie takich miejsc, gdzie osoby chcące się zaszczepić mogą korzystać z informacji. To trzy tysiące złotych miesięcznie na etat takiego koordynatora. To zależy od ludzi, od osoby, która jest po drugiej stronie słuchawki i obsługuje numer, a nie od instytucji. Koordynator powinien  dostarczyć podstawowych informacji dla osób chcących się szczepić, ewentualnie koordynować zespoły wyjazdowe. Na ten moment nie mamy statystyk dotyczących działalności koordynatorów – dodaje wojewoda.

Na terenie województwa świętokrzyskiego są 102 gminy, w których pracują koordynatorzy szczepień.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO