Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[AKTUALIZACJA] W ciągu kilku minut zrobiło się ciemno. Potężna ulewa nad Kielcami i regionem

poniedziałek, 29 czerwca 2020 16:01 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

Potężna ulewa przeszła po godzinie 15 nad Kielcami. Nad miastem zapanowały prawdziwie egipskie ciemności, a wiele ulic błyskawicznie zamieniło się w rwące potoki.

Wylała Silnica, zalewając okoliczne ulice. W wielu miejscach wiatr połamał gałęzie, które zalegały na chodnikach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Po przejściu pierwszego frontu pogodowego nad województwem Wojewódzka Straż Pożarna otrzymała trzynaście zgłoszeń. Są to między innymi lokalne podtopienia i połamane konary drzew – informuje brygadier Mariusz Błoński.

Zalecane jest pozostanie w domu, oraz zabezpieczenie mienia pozostawionego na zewnątrz. Sytuacja jest dynamiczna, kolejne informacje o sytuacji pogodowej w województwie niebawem.

Do godziny 17.45 do Wojewódzkiej Straży Pożarnej wpłynęły 43 zgłoszenia. Usuwanie skutków załamania pogodowego potrwa przez najbliższe kilka godzin. Także w regionie.

– Najbardziej na ten moment ucierpiały powiaty: starachowicki, buski oraz kielecki. Odnotowaliśmy tutaj najwięcej zgłoszeń. Dotyczyły one głównie zalanych piwnic domów jednorodzinnych. Pojawiły się również informacje od mieszkańców o złamanych drzewach, które utrudniają przejazd samochodów. Na szczęście nie wpłynęło żadne zgłoszenie mówiące o zagrożeniu życia – informuje Mariusz Błoński, z Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

Do godziny 18.45 Wojewódzka Straż Pożarna otrzymała 68 zgłoszeń.

–  Dotyczą głównie wiatrołomów zalegających na ulicach oraz zalanych piwnic. Sytuacja pogodowa powoli wraca do normy. W terenie działa ponad 25 zastępów straży pożarnej, które usuwają skutki nawałnicy. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, każdy kto potrzebuje pomocy otrzyma ją, ale na to potrzeba czasu – informuje Mariusz Błoński, z Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO