Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Czeka nas gwałtowne załamanie pogody. W nocy może padać śnieg

poniedziałek, 11 maja 2020 11:35 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W ostatnich dniach pogoda mocno nas rozpieszcza, lecz już w najbliższych kilkunastu godzinach diametralnie się to zmieni. Od jutra do piątku temperatura będzie oscylować w granicach 14 -16 stopni Celsjusza.

– Obecnie nad województwem świętokrzyskim mamy powietrze zwrotnikowe, które przynosi wysokie temperatury. Od północnego zachodu już dziś wkroczy front atmosferyczny, oddzielający dwie masy powietrza - zwrotnikową i arktyczną, która jest bardzo chłodna i sucha. Na ich styku dochodzi do gwałtownych zjawisk w postaci opadów deszczu i burz z porywistym wiatrem – informuje Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.

– Dziś wieczorem możemy się spodziewać nawet deszczu ze śniegiem. W zachodniej części województwa mogą też wystąpić zanikające burze, a temperatura będzie wynosić od 2 do 4 stopni, zaś  wiatr dojdzie w porywach do 70 km/h. Jutro będzie już zdecydowanie chłodniej, temperatury maksymalne w województwie świętokrzyskim od 9 do 11 stopni Celsiusa, wiatr w porywach 65km/h, ten wiatr będzie bardzo nieprzyjemny, przeszywający – dodaje rzecznik.

Do piątku temperatury maksymalne od 14 do 16 stopni, a w nocy czekają nas przygruntowe przymrozki. Cieplejszej aury możemy spodziewać się w najbliższy weekend.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO