Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Golejów - wakacje nad jeziorem

czwartek, 16 lipca 2020 11:34 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Gęste lasy, piaszczysta plaża, malownicze jeziora, cisza i spokój - brzmi jak przepis na idealne wakacje. Przy wyborze miejsca na letni wypoczynek warto pomyśleć o Golejowie.

Golejów nie jest lokalizacją szczególnie znaną nawet wśród mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Choć co roku odwiedzany przez wielu turystów z całej Polski, nie kojarzy się tak dobrze, jak chociażby Sielpia. A szkoda, bo potencjał tej miejscowości jest ogromny. 

 To idealne miejsce na letni relaks zarówno dla tych, którzy preferują aktywne wypoczywanie, jak i dla osób szukających ciszy i spokoju. Można uprawiać tu jazdę konną, zażywać kąpieli w jeziorze, spacerować leśnym szlakiem lub biwakować. Największe z golejowskich jezior jest częściowo obudowane rekreacyjnymi pomostami, na których można się opalać. Możliwe jest także wypożyczenie roweru wodnego, którym można przepłynąć przez cały kompleks jezior. 

- To nie jest jedno wielkie jezioro. To kilka jeziorek i między każdym jest przesmyk, przez który należy manewrować rowerkiem, żeby móc tam wpłynąć. A wtedy można znaleźć zupełnie nowy świat - opowiada pani Irena Jankowska, która odwiedza Golejów od wielu lat.

Natura tego miejsca robi ogromne wrażenie. Niegdyś ciekawostką przyrodniczą była niewielka pływająca po stawie Donica wyspa, która wraz z upływem czasu zaczęła przeobrażać się w półwysep. Można było podpłynąć do niej rowerem wodnym lub podziwiać ten niezwykły widok z brzegu. Obecnie po stawie pływa dużo mniejszych wysepek. 

Śródleśny kompleks golejowski zlokalizowany jest ok. 3 km od Staszowa.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO