Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Gminy z dofinansowaniem na „Ciepłe mieszkanie”

wtorek, 30 maja 2023 12:31 / Autor: Aleksandra Rękas
Gminy z dofinansowaniem na „Ciepłe mieszkanie”
Gminy z dofinansowaniem na „Ciepłe mieszkanie”
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jędrzejów, Raków i Masłów – przedstawiciele tych trzech gmin podpisali dziś (30 maja) umowy w ramach programu „Ciepłe mieszkanie”. Skorzystają mieszkańcy budynków wielorodzinnych, którzy będą mogli na przykład ocieplić swoje lokale.

„Ciepłe mieszkanie” to odpowiedź na potrzeby mieszkańców całego regionu, którzy nie mogli skorzystać z „Czystego powietrza”. Teraz, podobnie jak osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, i mieszkańcy bloków będą mieli możliwość wymienić źródło ciepła czy wykonać termomodernizację.

- Dzięki podpisanym dzisiaj umowom z trzema gminami, docieplone zostaną 24 mieszkania. Nie będzie już w nich „kopciuchów” a mieszkańcy będą płacić niższe rachunki za energię i oddychać czystym powietrzem – podkreśla Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Dotacja wynosi maksymalnie blisko 40 tysięcy złotych, a aplikowanie do programu odbywa się poprzez gminę – to samorząd składa wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach. Najwięcej, bo 19 lokali, przejdzie termomodernizację w Jędrzejowie.

- Do tej pory mamy bardzo dobre doświadczenia ze współpracy z funduszem, w ramach „Czystego powietrza”. Jednak zainteresowanie właścicieli mieszkań było ogromne. I tak dzisiaj trafia do Jędrzejowa 429 tysięcy złotych na „Ciepłe mieszkanie”–  mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Tomasz lato, wójt Maslowa, stwierdza, że to bardzo ważne wydarzenie.

- Zwracamy się do osób, które są mieszkańcami prywatnych lokali. Dofinansowanie, z którego skorzysta nasza gmina, trafi w pewnej części do Wiśniówki, do zabytkowych budynków – zaznacza.

Damian Szpak, wójt Rakowa dodaje, że mieszkańcy od dawna czekali na to rozwiązanie.

- Mam nadzieję, że termomodernizacje zostaną wykonane jak najszybciej. Na ten moment w Rakowie mamy jeden wniosek, niech to będzie dobry początek – mówi.

Podpisane dziś umowy opiewają w sumie na 532 tysiące złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO