Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Fundusze na nową szkołę

piątek, 06 kwietnia 2018 13:12 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. W. Kwiatkowski / chmielnik.com
Dariusz Skrzyniarz

5 milionów złotych otrzymała gmina Chmielnik na budowę nowej szkoły podstawowej w Piotrkowicach. Pieniądze stanowią rządową dotację dla samorządu. Nowoczesny budynek już powstaje. Z dotychczasowej siedziby szkoła musi się wynieść – nie tylko ze względu na to, że nie spełnia ona dzisiejszych wymagań.

Jak przyznaje burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik, w placówce panują warunki dziewiętnastowieczne. To odstrasza rodziców posyłających dzieci do szkoły. - Przypomnę, że dzisiaj dzieci mają lekcje wychowania fizycznego w sali układającej się w łuk, jedynej chyba takiej w Polsce. Sala mieści się w starej stajni – mówi burmistrz tłumacząc nienajlepszą sytuację.

A co powstanie prócz nowej szkoły i sali gimnastycznej? - Oczywiście pojawią się gabinety medycyny, bo to dzisiaj bardzo ważne. Będzie również blok żywieniowy, gdzie będą przygotowywane posiłki, ponieważ rezygnujemy z kateringu. Ponadto świetlica, biblioteka, centrum multimedialne. Myślę, że to będzie obiekt godny naszych czasów – mówi burmistrz Paweł Wójcik.

Szkoła w Piotrkowicach mieści się w pałacowych zabudowaniach z XVIII wieku. Muszą być one zwrócone dawnym właścicielom. Całkowity koszt budowy nowej szkoły to ok. 23 miliony złotych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO