REGION
[FOTO] Ścinają włosy w szczytnym celu
Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach wspiera akcję "Daj włos". Z włosów przekazanych Fundacji onkologicznej Rak'n'Roll produkowane są peruki dla kobiet chorych na nowotwory.
Obecnie akcja przeprowadzana jest w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. Jedną z uczestniczek była Ewelina Grygiel, której włosy ścięła Katarzyna Osińska.
– Ośrodek wspiera akcję od 2019 roku. Wtedy jego wychowanki po raz pierwszy oddały włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii. Oprócz tego, uczestniczyły w spotkaniach informacyjnych na temat choroby nowotworowej i profilaktyki zwalczania raka u kobiet, które przeprowadzała wychowawca Ewelina Lewkowicz – informuje Dominika Darowska-Nowak, rzecznik prasowy Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach. –
Dziewczęta rozwieszały też plakaty, propagując w ten sposób akcję w środowisku szkolnym i pozaszkolnym – dodaje.
Akcję wsparła również Magdalena Fogiel-Litwinek, wojewódzki komendant Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach, która oddała dla Fundacji Rak’n’Roll swój warkocz.
W akcji "Daj włos" może wziąć udział każdy, kto chce zmienić swój wygląd i zrobić coś dobrego dla innych. Wystarczy ściąć włosy według odpowiednich wskazówek i przesłać je wraz z danymi kontaktowymi na adres Fundacji Rak'n'Roll. Peruki będą przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem.
https://emkielce.pl/region/foto-scinaja-wlosy-w-szczytnym-celu#sigProGalleria0916c47362




![[FOTO] Świętokrzyska Komenda OHP przygotowała wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II](/media/k2/items/cache/b7d8a211a9a1b32cbc7ec983035aa3a6_XS.jpg)
![[FOTO] Uczennice ścięły włosy, żeby pomóc chorym dzieciom](/media/k2/items/cache/11dcd7482867da43fb9ef7d1140011c0_XS.jpg)