Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Ekstremalne sporty dla amatorów i zawodowców. Każdy miłośnik latania znajdzie coś dla siebie

czwartek, 08 sierpnia 2019 10:37 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Aeroklub kielecki zrzesza wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez lotnictwa. Organizuje szkolenia samolotowe, szybowcowe i spadochronowe. Wszystko w pobliskim Masłowie.

- W tej chwili mamy szkolenia samolotowe do licencji turystycznej i zawodowej, oraz szkolenia szybowcowe – informuje Wojciech Niedbała, dyrektor kieleckiego Aeoroklubu. – Niestety, w tym sezonie nie mamy kursów spadochroniarskich. Szkolenie do licencji turystycznej trwa 45 godzin i daje możliwość wyrobienia uprawnień zawodowych. Pozwala latać turystycznie konkretnym typem samolotu. Jeśli chodzi o licencję pilota szybowcowego, to szkolenie trwa 15 godzin i daje uprawnienia do sterowania samolotem szybowcowym. Natomiast kurs spadochroniarski składa się z dwóch dni teorii, następnie zaliczenie wewnętrzne. Uczestnik wykonuje 3 skoki z liną. Zapraszamy wszystkich pasjonatów lotnictwa – zachęca Wojciech Niedbała.

- Kurs spadochroniarski robiłem w Masłowie kilka dobrych lat temu. To był początek pasji na całe życie – mówi Mateusz, miłośnik samolotów z Kielc. - Wrażenia są nie do opisania. Widoki zapierają dech w piersiach, a uczucia spadania z 1500 metrów nie da się porównać z niczym innym. Można powiedzieć, że to hobby zdeterminowało moje późniejsze wybory. Próbowałem swoich sił na studiach lotniczych. Od tej pory samoloty i skoki spadochronowe to moja pasja.

Szkolenia w Aeoroklubie cieszą się dużą popularnością. Kurs spadochroniarski to koszt 1000 zł, cena szkolenia szybowcowego znajduje się w przedziale 3300 – 6600 zł, a kurs teoretyczny dający uprawnienia pilotowania samolotów jednosilnikowych – 2000 zł.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO