Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dzień Dziecka coraz bliżej. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Kielcach i okolicach?

piątek, 27 maja 2022 12:10 / Autor: Radio eM
Dzień Dziecka coraz bliżej. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Kielcach i okolicach?
Dzień Dziecka coraz bliżej. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Kielcach i okolicach?
Radio eM
Radio eM

Za kilka dni dzieci będą mieć swoje największe święto. Otrzymają różne niespodzianki od swoich najbliższych, ale atrakcje z okazji 1 czerwca przygotowały też kieleckie i świętokrzyskie instytucje. Zobaczmy, co zostało zaplanowane.

Społem zaprasza na Dzień Dziecka już 28 maja. Od godziny 10:00 przed sklepem MIESZKO ul. Zagnańska 94 na parkingu pojawią się różne atrakcje: pompowana zjeżdżalnia, fotobudka, malowanie twarzy, dmuchane ogromne zamki, warsztaty z dmuchania balonów, bańki, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, a także grill.

Zamek Krzyżtopór świętowanie zacznie 28 maja, już wieczorem odbędzie się nocne zwiedzanie dla dzieci. Natomiast kolejnego dnia od godziny 13:00 rozpocznie się program dla dzieci, a w nim: pokazy bractwa rycerskiego, zabawy i warsztaty historyczne, animacje dla dzieci, wielkie bańki mydlane, dmuchany plac zabaw oraz wiele pokazów.

Muzeum Narodowe w Kielcach zachęca do udziału młodych odbiorców sztuki z rodzicami oraz zorganizowane grupy do odnowionego Pałacu. Dnia 1 czerwca w godzinach 10- 18 odbędą się warsztaty, a na koniec wyjątkowe, rodzinne zwiedzanie Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Na zajęcia grupowe należy zapisać się wcześniej, szczegóły na stronie Muzeum Narodowego.

Dzień Dziecka w Wojewódzkim Domu Kultury rozpocznie się od godziny 10:00. W programie przewidziane są zabawy, konkursy z nagrodami, animacje, malowanie twarzy, bańki mydlane, malowanie kredą, warsztaty rzeźbiarskie i malarskie, malowanie na szkle, nauka tańców ludowych. Dodatkowymi atrakcjami będą: wóz strażacki, motocykl policyjny, miasteczko rowerowe, stoiska z wyrobami cukierniczymi, dmuchańce. Na sali widowiskowej o godzinie 10:00 WDK zaprasza na bajkę muzyczną „Chicholudki”.

W Tokarni odbędzie się Polsko- Ukraiński Dzień Dziecka. 1 czerwca w godzinach 11-14 w Muzeum Wsi Kieleckiej dla dzieci znajdzie się wiele atrakcji m.in. warsztaty  plastyczne i konkursy. Odbędą się również pokazy dawnych sposobów robienia zdjęć oraz będzie można wziąć udział w ogromnej grze planszowej na świeżym powietrzu. Nie zabraknie „Jarmarku z dziecięcych lat” oraz dawnych rzemiosł. Tego dnia dzieci i młodzież szkolna otrzymają darmowy wstęp do Skansenu.

Z okazji Dnia Dziecka Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza małych miłośników sztuki na specjalnie przygotowany dla nich wernisaż wystawy ilustracji Jolanty Richter- Magnuszewskiej, który rozpocznie się o godzinie 13:00 dnia 1 czerwca.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach organizuje Festyn 5 czerwca. Tego dnia od 12:00 Podwórko Teatralne zamieni się w kolorową krainę. Na dzieci czekać będą warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne, konkursy z nagrodami, fotobudka, wata cukrowa, historyczny saturator z kielecką kranówką, radiowóz, policyjny motocykl i wiele innych.

Autor Kinga Sabat

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO