Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Duże inwestycje w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach

środa, 24 listopada 2021 10:17 / Autor: Aleksandra Rękas
Duże inwestycje w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach
Duże inwestycje w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Pandemia, choć zmieniła funkcjonowanie szpitali, to na szczęście nie zatrzymała realizowanych w nich inwestycji. Do końca tego roku powinny zakończyć się trzy duże projekty w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka, przy ulicy Prostej w Kielcach.

Jak wyjaśnia Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka, jedną z inwestycji będących niemal „na finiszu” jest nowa pracownia mammograficzna.

- Ze środków Ministerstwa Zdrowia udało nam się kupić nowy cyfrowy aparat mammograficzny. Pozostała kwota, która pokryła koszty remontu i wyposażenia pracowni, wymiany znajdujących się tam urządzeń, pochodziła ze Starostwa Powiatowego w Kielcach – wylicza Rafał Szpak.

Na ukończeniu jest także projekt nowego gabinetu zabiegowego na potrzeby oddziału ginekologii. To gabinet endoskopowy, w którym wykonywane będą zabiegi histeroskopowe.

- Oprócz tego przeniesione zostały niemal wszystkie poradnie, kończymy prace wyposażeniowe. Do tej pory poradnie specjalistyczne w szpitalu przy ulicy Prostej znajdowały się w różnych budynkach, teraz będzie to jeden ciąg wszystkich. Zostanie on najprawdopodobniej uruchomiony do końca listopada – zapowiada dyrektor Szpak.

Na tym nie koniec planów szpitala. W tej chwili trwają prace przy utworzeniu nowej pracowni rezonansu magnetycznego oraz przebudowie bloku porodowo-operacyjnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO