Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Drugi weekend sierpnia. Jakie atrakcje nas czekają?

czwartek, 12 sierpnia 2021 14:35 / Autor: Adrianna Linertowicz
Drugi weekend sierpnia. Jakie atrakcje nas czekają?
Drugi weekend sierpnia. Jakie atrakcje nas czekają?
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Zarówno w mieście, jak i w regionie będzie się działo! Na mieszkańców naszego województwa czeka moc atrakcji w drugi, sierpniowy weekend. Wśród nichmożemy liczyć na koncerty i prelekcje, odbędzie się również II Festiwal Sztuk Ulicznych i uwielbiany przez fanów motoryzacji MotoPiknik w Tokarni. To jednak nie koniec ciekawych wydarzeń.

W MIEŚCIE

Koncert "W świetle gwiazd". Wystąpi Beata Bednarz

Piątek, 13 sierpnia, godzina 19, Filharmonia Świętokrzyska. Dobiega końca "Lato w Filharmonii". W najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi znakomita śpiewaczka Beata Bednarz. Koncert będzie nosił tytuł "W świetle gwiazd". W jego programie znajdą się utwory z solowej płyty artystki pt. "Zamieszkaj ze mną".

https://www.emkielce.pl/kultura/w-swietle-gwiazd-w-kielcach-wystapi-beata-bednarz

Muzealne Lato w Parku: „Pracowite” biografie. O kilku biskupach krakowskich  w Kielcach ( w cieniu Wzgórza)

Piątek, 13 sierpnia, godzina 18, Park Miejski w Kielcach. Szyszkowski, Łubieński, Lipski, Szaniawski, Załuski, Sołtyk – to tylko kilka nazwisk biskupów krakowskich, których zasługi dla Kielc nie są wystarczająco w mieście znane. Będzie okazja do uzupełnienia wiedzy w tym zakresie. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Myśliński. 

http://www.mhki.kielce.eu/zawartosc/muzealne-lato-w-parku-pracowite-biografie-o-kilku-biskupach-krakowskich-w-kielcach-w

Wybiegaj pecha

Piątek, 13 sierpnia, cały dzień. Do wspólnego biegania i jazdy na rowerze, a przy okazji spełnienia szlachetnego uczynku zachęca Fundacja Coś Dobrego. Być może piątek 13-ego nie musi być wcale pechowy? Jak informują organizatorzy: „Będą też medale, a 100% dochodu z pakietów przeznaczymy na KINO LETNIE dla dzieciaków z Oddziału Dziecięcego Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii, bo od prawie roku zamknięte siedzą w szpitalu z zakazem organizowania wyjść, bo Covid! Nie mogą dzieci do kina, to kino przyjdzie do nich. Na stałe. Dzięki Wam. Kupimy projektor, ekran, wygodne leżaczki, nagłośnienie i w ten sposób oszukamy razem przeznaczenie, ha!”.

https://fb.me/e/19mlDRjj4

II Festiwal Sztuk Ulicznych

Sobota, 14 sierpnia, godzina 14, Plac Artystów. Będą mimowie, połykacze ognia, grający na wszelkiego rodzajach instrumentów, szczudlarze, kuglarze, karykaturzyści, tancerze i wiele, wiele, wiele innych atrakcji, które ożywiają i pięknie wzbogacają ulice całego świata w radość i zabawę.

https://fb.me/e/KhTnc7di

Chopinowskie inspiracje

Niedziela, 15 sierpnia, godzina 15, ogród włoski przy kieleckim Muzeum Narodowym. Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach prof. dr hab Robert Kotowski, Prezes Radia Kielce S.A. Janusz Knap, Prezes Fundacji Wspierania Kultury "Amadeusz" Magdalena Pamuła zapraszają na cykl koncertów fortepianowych Chopinowskie inspiracje, które poprowadzi Artur Jaroń. 15 sierpnia wystąpi Kamil Pacholec. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

https://mnki.pl/pl/aktualnosci/pokaz/1265,chopinowskie_inspiracje

Giełda kolekcjonerska przy Wojewódzkim Domu Kultury

Niedziela, 15 sierpnia, godzina 7, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Giełda kolekcjonerska przy Wojewódzkim Domu Kultury zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Kielc. Podczas tego wydarzenia można nabyć prawdziwe unikaty - od antycznych mebli, starych przedmiotów użytkowych, poprzez kolekcjonerskie pocztówki, medale oraz odznaki, na porcelanie, figurkach i zabawkach skończywszy.

https://www.emkielce.pl/miasto/sierpniowa-gielda-kolekcjonerska-w-wdk

Folk Karpacki w wykonaniu KAPELI KARPATI

Niedziela, 15 sierpnia, godzina 19, Dom Środowisk Twórczych w Kielcach. NieZespół, który swoją grą porusza serca. Koncertują razem od 2018 roku, a w ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i przede wszystkim Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów.

https://www.palacykzielinskiego.pl/186-folk-karpacki-w-wykonaniu-kapeli-karpati

Teatr pod kasztanem dla najmłodszych

Niedziela, 15 sierpnia, godzina 11, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę na spektakl "O Rybaku i Złotej Rybce". Przedstawienie odbędzie się na teatralnym podwórku w ramach akcji Teatr pod Kasztanem". Bezpłatne wejściówki (maksymalnie trzy miejsca na jedną osobę) będą wydawane w kasie teatru w godzinach od 10 do 10.30 w niedzielę przed spektaklem.

https://www.emkielce.pl/kultura/o-rybaku-i-zlotej-rybce-na-teatralnym-podworku

W WOJEWÓDZTWIE

Koncert „Polska dziękuje. W duchu Niepodległej”

Piątek, 13 sierpnia, godzina 19, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Zagra m.in. zespół pod batutą Piotra Rubika. Jak zaznaczył marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wydarzenie koresponduje przede wszystkim z 101. rocznicą Bitwy Warszawskiej zaliczanej do jednej z najważniejszych batalii, które przesądziły o losach nie tylko niepodległej Polski, ale również całej Europy.

https://www.emkielce.pl/region/piotr-rubik-w-swietokrzyskim-bedzie-dyrygowal-na-koncercie-polska-dziekuje-w-duchu-niepodleglej

Noc na zamku w Chęcinach

Piątek, 13 sierpnia, godzina 19, Zamek w Chęcinach. Magiczne chwile przed Wami! Zamek Królewski w Chęcinach wraz z zabytkową kamienicą „Niemczówka” zapraszają na niezapomniane emocje podczas weekendu wrażeń w Chęcinach! Na przybyłych czeka moc ciekawych wydarzeń pod osłoną nocy, m.in. wystrzały z zamkowej artylerii czy spektakularny pokaz teatru ognia, który zapiera dech w piersiach. Duch Białej Damy, choć powinien mrozić krew w żyłach, to przede wszystkim będzie niespodzianką dla najmłodszych. Humorystyczne scenki tematyczne rozśmieszą nawet najbardziej zatroskanych!

https://zamek.checiny.pl/pl/component/content/article/12-aktualnosci/822-weekend-wrazen-na-zamku-krolewskim-w-checinach-3?Itemid=191

Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej

Sobota-Niedziela, 14-15 sierpnia, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim we współpracy z Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego organizuje w dniach 14-15 sierpnia na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki wydarzenie pn. Ostrowiecki Festiwal Kultury Prehistorycznej i Antycznej. Krzemień, Żelazo i Bursztyn. W ramach wydarzenia odbędą się liczne warsztaty i ekspozycje, a także koncert muzyki etnicznej zespołu Spiritual Seasons z Ukrainy, widowiskowe prezentacje grupy Familia Gladiatoria Taurus z Czech oraz Bursztynowy Fire Show.

https://www.ostrowiecki.eu/aktualnosci/ostrowiecki-festiwal-kultury-prehistorycznej-i-antycznej-krzemien-zelazo-i-bursztyn/

MotoPiknik w Tokarni

Niedziela, 15 sierpnia, godzina 11, Park Etnograficzny w Tokarni. Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Parku Etnograficznym w Tokarni będzie można podziwiać zabytkowe motocykle oraz samochody, głównie z czasów PRL, jednak nie tylko. Dodatkowo wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz świętokrzyskich smaków oraz rękodzieła, a także różne konkursy, zarówno dla uczestników wydarzenia, jak i dla publiczności. Do udziału zaproszeni są również posiadacze zabytkowych rowerów.

https://www.emkielce.pl/region/motopiknik-w-tokarni-zapowiada-sie-niesamowicie

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO