Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dożynki także w Ciekotach

piątek, 20 sierpnia 2021 15:18 / Autor: Beata Kwieczko
Dożynki także w Ciekotach
Dożynki także w Ciekotach
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W amfiteatrze w Ciekotach mieszkańcy gminy Masłów oraz goście świętować będą Dożynki Gminne. W niedzielę, 22 sierpnia, na scenie zaprezentują się zespoły folklorystyczne działające w "Szklanym Domu", a gościem specjalnym będzie Kapela Jędrusie.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.50. Wówczas przed dworu Stefana Żeromskiego wyruszy dożynkowy korowód, w którym przejdą rolnicy, członkowie zespołów ludowych oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Wcześniej przed dworem gości witać będzie Kapela Spod Radostowej. Msza święta rozpocznie się o godzinie 14. Jej oprawę muzyczną zapewni Chór Masłowianie, który w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Tuż po niej rozpocznie się część obrzędowa, a starostowie dożynek zgodnie z tradycją przekażą bochen chleba z tegorocznej mąki na ręce gospodarza gminy, wójta Tomasza Lato.

Od godziny 15.45 na scenie prezentować będą się zespoły: Barczanki, Brzezinianki, Dąbrowianki, Grupa Artystyczna Golica, Kopcowianki, Lubrzanka, Nowe Masłowianki, Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty, Zespół Pieśni i Tańca Żeromszczyzna.

O godzinie 18 rozpocznie się koncert Kapeli Jędrusie. To grupa folkowa łamiąca stereotypy, w brzmieniu której fani rocka usłyszą mocne dźwięki  gitary solowej, połączone z folkowym charakterem instrumentów dętych i akordeonu. Ta mocno wybuchowa mieszanka to styl "POWER FOLK" i taki też nosi tytuł ich pierwsza płyta. Tradycyjne melodie w aranżacji Jędrusiów oraz własne kompozycje kapeli cieszą się dużym uznaniem słuchaczy w każdym wieku. Jędrusie mogą się pochwalić udziałem w VIII edycji programu "Must be the music. Tylko muzyka".

W finale rozpocznie się tradycyjna zabawa taneczna na dechach. Zagrają Kapela Spod Radostowej oraz Kapela Ciekoty.

Zgodnie z tradycją w czasie dożynek w Ciekotach przedstawiciele poszczególnych sołectw zaprezentują wieńce oraz kosze dożynkowe. Poznamy również laureatów dorocznych wyróżnień "Aktywny Rolnik", odbędzie się również wystawa plonów rolnych.  To jednak nie wszystko. Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Masłów zmierzą się w konkursie "Na Najsmaczniejszą Potrawę Żniwną" czyli taką, która krzepi w drodze na pole bądź daje odpoczynek po pracy.

Dożynkom towarzyszyć będzie strefa cateringowa oraz strefa zabaw dla dzieci.

Ponadto chętni będą mogli zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne będą szczepionki Pfizer i Jonhson and Jonhson. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Pierwsze 60 osób otrzyma w prezencie pulsoksymetr. Działać będzie również punkt spisowy, gdzie będzie można spisać w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Na spisujących się będą czekać upominki.

dozynki plakat

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO