Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Co nas czeka w majowy weekend? Będzie aktywnie i... blisko przyrody!

piątek, 30 kwietnia 2021 08:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
Co nas czeka w majowy weekend? Będzie aktywnie i... blisko przyrody!
Co nas czeka w majowy weekend? Będzie aktywnie i... blisko przyrody!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Podczas tegorocznej majówki możemy spodziewać się przede wszystkim kontaktu z naturą i aktywnego wypoczynku. Czeka nas między innymi otwarcie nowego sezonu w kieleckim Ogrodzie Botanicznym, wyprawy rowerowe, zwiedzanie malowniczych Chęcin i okolic, jak również Rajd z Flagą w Stąporkowie. To jednak nie wszystko!

Otwarcie Ogrodu Botanicznego

Sobota, 1 maja, godzina 10, Ogród Botaniczny. Rozpoczyna się nowy sezon w kieleckim Ogrodzie Botanicznym. Na gości czeka mnóstwo atrakcji: wiele nowych przestrzeni do pokazania, miejsca tarasowe, a także odnowiona baszta, gotowa do wynajmu. Dla odwiedzających przygotowano również quest pn. "Geologiczny ogród botaniczny", stoisko informacyjno-promocyjne światowego geoparku UNESCO Geopark Świętokrzyski oraz fotościankę. W weekend za majowy bilet zapłacimy złotówkę.

https://www.facebook.com/events/3726305554148110/

 

Furtka tu była zawsze!

Sobota, 1 maja, godzina 18, Pałacyk Zielińskiego. Uroczyste otwarcie Furtki na Miarę Naszych Możliwości w Pałacyku Zielińskiego. Odsłonięte spod kamieni i cegieł, odrestaurowane przejście zostanie udostępnione dla gości od strony alejek parkowych, a od 1 maja będzie otwierana w godzinach pracy ogrodu. Dzięki furtce goście będą mogli wejść na teren Pałacyku bezpośrednio z Parku, usiąść w ogrodzie i korzystać z przygotowanych atrakcji.

https://www.facebook.com/events/727764991254280/

 

Chęcińska majówka w plenerze

Sobota, 1 maja, godzina 9, gmina Chęciny. Na osoby chętne do spędzenia tegorocznej majówki w malowniczych okolicach Chęcin czeka wiele atrakcji, m.in. Wyzwanie Chęcińska Majówka i Spacer z pomysłem. W dniach od 1 do 3 maja zainteresowani będą mogli wziąć udział w grze terenowej "Śladami UNESCO po Gminie Chęciny" i zwiedzić 5 atrakcyjnych turystycznie obiektów Miasta Chęciny i okolic. Więcej informacji tutaj.

https://www.facebook.com/events/290310942639069/

 

Poznaj Polskę 4x4, Świętokrzyska MAJÓWKA 2021

Sobota, 1 maja, godzina 9:30, Województwo Świętokrzyskie, Baśniowe krajobrazy, drogi szutrowe, wąwozy lessowe i mnóstwo historycznych ciekawostek. Tak zapowiada się Świętokrzyska MAJÓWKA 2021, która potrwa przez cztery dni. W programie przewidziano zwiedzanie, warsztaty winne i warsztaty pieczenia chleba, ogniska, dużo jazdy i mnóstwo frajdy dla całych rodzin. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

https://www.facebook.com/events/433959547900377/

 

"O Rybaku i Złotej Rybce" w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"

Niedziela, 2 maja, godzina 11, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Chciwość nie prowadzi do niczego dobrego, a rzeczy materialne nie są w życiu najważniejsze. O tym opowie spektakl pt. "O Rybaku i Złotej Rybce" na podstawie baśni Aleksandra Puszkina. Historię na nowo, w zabawny sposób, opowie Marta Guśniowska. Premiera miała miejsce we wrześniu 2015 roku.

http://pik.kielce.pl/aktualnosci/o-rybaku-i-zlotej-rybce2021.html

 

Piekielne Koło VI 2021

Niedziela, 2 maja, godzina 9, spotkanie pod Delikatesami w Samsonowie. Rusza 6 edycja Piekielnego Koła. Tych, którym nie jest straszne pokonanie 100 kilometrów siłą nóg, na wyprawę rowerową zaprasza Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe "Pod Bartkiem" i Aktywny Ćmińsk. Trasa będzie zróżnicowana - przejazd obejmie m.in. Górę Grodową, Czerwony szlak im. Edmunda Massalskiego, Kuźniaków, górę Perzową, Sielpię, Piekło, Stąporków.  

https://www.facebook.com/events/2575823999377342/

 

Niedzielne wybieganie w rezerwacie Krzemionki

Niedziela, 2 maja, godzina 9:30, Rezerwat Archeologiczno-Przyrodniczy "Krzemionki" - parking pod Muzeum. To propozycja majowego wypoczynku dla aktywnych. Chętni pobiegną trasą leśną i szutrową, w tempie relaksacyjnym, na dystansie około 15 kilometrów. Organizatorzy apelują, by pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i zasłonieniu ust i nosa maseczką.

https://www.facebook.com/events/792789311364860/

 

7. Rajd z Flagą

Niedziela, 2 maja, godzina 9:30, MGOKiS Stąporków. Z okazji Święta Flagi Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie zachęca do wzięcia udziału w 7. edycji Rajdu z Flagą. Jak informują organizatorzy, Rajd ma charakter rodzinnej rekreacji, a nie typowej, sportowej rywalizacji. Więcej szczegółów o regulaminie i zapisach tutaj.

https://www.facebook.com/events/359170888969239/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO