Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Blisko trzysta osób rozpoczęło studia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

wtorek, 12 października 2021 13:26 / Autor: Magdalena Nowak
Blisko trzysta osób rozpoczęło studia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Blisko trzysta osób rozpoczęło studia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Słuchacze Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem" rozpoczęli dziś nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Ponad Czasem" powstał w 2015 roku. Studenci to w większości kobiety w wieku od 55 do 80 lat. Pochodzą głównie z Kielc, ale na zajęcia dojeżdżają również osoby z Bodzentyna, Piekoszowa, Chęcin.

– Prowadzimy dużo wykładów naukowych, m.in. z historii sztuki czy ochrony zdrowia. Przez cały rok organizujemy różnego rodzaju wycieczki i wydarzenia kulturalne.  Zajęcia edukacyjne to jedno, druga sprawa to spędzanie ze sobą czasu, zawiązywanie nowych znajomości i otwieranie się na świat – mówi Janina Łucak, prezes Uniwersytetu  Trzeciego Wieku „Ponad czasem”.

W inauguracji wzięli udział zarówno stali studenci uniwersytetu, jak również osoby nowe, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką w wieku senioralnym.

– Pandemia wstrzymała działalność uniwersytetu, ale powracamy, byliśmy bardzo spragnieni spotkań. Mamy już ustalone zajęcia i z niecierpliwością czekamy na pierwsze. Większość słuchaczy to osoby samotne, dla których te spotkania są bardzo ważną częścią życia. Na wykładach szukamy informacji o życiu, o świecie o rzeczach atrakcyjnych – mówi Irena Danieluk, słuchaczka i pełnomocnik stowarzyszenia.

W tym roku do tej pory na zajęcia zapisało się blisko 300 studentów, przed pandemią było ich dwa razy więcej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO