Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Bilardowa szansa dla regionu?

środa, 01 lutego 2023 13:26 / Autor: Michał Łosiak
Bilardowa szansa dla regionu?
Bilardowa szansa dla regionu?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwają mistrzostwa świata w bilard 9-bil w Kielcach. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy z 47 krajów na świecie, a imprezę śledzą tysiące fanów na całym globie.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest znana organizacja sportowa Matchroom. Produkowany przez nią sygnał telewizyjny trafi do największych platform streamingowych, takich jak Sky Sports, DAZN, Foxtel, czy obecne w naszym kraju Viaplay, co jest gwarantem dotarcia obrazu z mistrzostw do niemal każdego zakątka świata. 

– Polska, województwo świętokrzyskie i Kielce są coraz częściej gospodarzem zawodów najwyższej rangi. Turniej odbywa się także dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 500 tysięcy złotych. Bilard to ciekawy i interesujący sport, przyciągający wielu fanów. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i wierzę, że na podium stanie przynajmniej jeden Polak. Widzę w tym wielką szansę do promocji Polski, ale również regionu i naszego miasta – mówi Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Znaczenie wydarzenia podkreśla również senator Krzysztof Słoń.

– Kielce to od lat jedno z niewielu miast w Polsce znanych w świecie bilardowym. To  pewien sposób sport elitarny, ale nie brak w nim ducha emocji. Mistrzostwa potwierdzają miejsce naszego miasta i jego znaczenie w tej dyscyplinie. Mamy też się czym pochwalić sportowo za sprawą zawodników Nosanu Kielce. Dobrze, że otwieramy się na takie dyscypliny i organizujemy wydarzenia rangi światowej w naszym mieście – wyjaśnia parlamentarzysta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO