Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Będą stypendia dla przyszłych lekarzy, którzy chcą pracować w regionie

czwartek, 11 sierpnia 2022 13:26 / Autor: Michał Łosiak
Będą stypendia dla przyszłych lekarzy, którzy chcą pracować w regionie
Będą stypendia dla przyszłych lekarzy, którzy chcą pracować w regionie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Na dwa tysiące złotych miesięcznie mogą liczyć studenci kształcący się na kierunku lekarskim. 1 września ruszy nabór wniosków o przyznanie przez województwo świętokrzyskie specjalnego stypendium.

Ma ono być wypłacane przez dziewięć kolejnych miesięcy roku akademickiego 2022/2023.

– Liczymy, że studenci będą dzięki temu podejmowali pracę na terenie województwa. Chcemy ich zatrzymać w naszym regionie – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Stypendium może być przyznane studentowi IV, V lub VI roku kierunku lekarskiego, który nie powtarza roku, osiągnął średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75 i  zobowiąże się do zrealizowania stażu podyplomowego na terenie województwa świętokrzyskiego, a następnie osiedlenia się na terenie województwa świętokrzyskiego i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym.

W sierpniu 2019 roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił pierwszą edycję programu stypendialnego. Zawartych zostało 27 umów stypendialnych. W kolejnych edycjach było to: 67 umów w 2020 roku i 65 umów 2021 roku. W 2022 roku 25 stypendystów ukończy staż podyplomowy i wybierać będzie specjalizację deficytową.

zarzadzika

Wnioski będzie można składać do 17 października.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO